Четвер, 2024-04-25, 1:05 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

ЛОР-консультація

Каталог файлів

Головна » Файли » Пацієнту » Загальна інформація

ЛОР - МІФИ
2010-11-05, 7:37 PM

МІФ ПЕРШИЙ. Якщо зробити хоч один прокол при лікуванні гаймориту, то потім доведеться ходити на цю процедуру регулярно. 80% пацієнтів ЛОР-відділення вірять в це беззастережно!

Насправді місце пункції (проколу верхньощелепної пазухи) закривається дуже швидко і без наслідків. Гайморит, як і його рецидиви, виникає зовсім з інших причин. Пункція ж є не тільки лікувальної, але і частково профілактичною процедурою, що відновлює природну прохідність пазух.

МІФ ДРУГИЙ. Кращий засіб при ангіні - змастити гланди гасом.

Безсумнівну, гас дуже потужний антисептик, і він надає протизапальну дію при змащуванні мигдаликів, це так. Але шкода від нього при попаданні в лімфоїдну систему набагато більша. Застосування гасу було виправдано в колишні часи, коли не було під рукою ефективних лікарських препаратів. Сьогодні - це просто варварство по відношенню до свого організму і до того ж вкрай неприємна процедура.

МІФ ТРЕТІЙЯкщо в горлі застрягла риб'яча кістка, то її треба проштовхнути, проковтнувши хлібну кірку.

Терпіти кістку в горлі, звичайно, гидко, але потрібно обов'язково потерпіти до лікарського візиту. Хлібна кірка може увігнати кісточку у тканини горла, і тоді справа візьме досить серйозний оборот. Те ж стосується і спроб самостійно дістати чужорідні тіла з горла пальцями, пінцетом.

МІФ ЧЕТВЕРТИЙПри нежиті носоглотку потрібно промити сечею.

Уринотерапія, на жаль, жива і процвітає. В результаті лікарі спостерігають сильне подразнення слизової носа, оскільки склад сечі досить агресивний.

МІФ П'ЯТИЙПри нежиті в ніс потрібно закапати сік цибулі або часнику.

Насправді, подібна процедура нерідко закінчується опіком слизової носа. Спосіб допустимий тільки при сильному розведенні соку водою.

МІФ ШОСТИЙПозбавитись нежиті можна, випивши горілку носом.

Чесно кажучи - краще не експериментувати. Деякі пацієнти проробляють цей фокус на суперечку, а потім потрапляють в ЛОР-відділення. А якщо і не потрапляють, то в процесі терплять масу болісних відчуттів. Горілка - точно не найкращий спосіб прочистити ніс. Як і поширений в практиці йогів метод прочищати пазухи носа, пропускаючи в одну ніздрю ганчірочку і витягуючи її через іншу. Краще піти до лікаря і зробити звичайне промивання.

 

МІФ СЬОМИЙ. Якщо заболить вухо  (все одно від чого), - потрібно вставити в нього листочок герані.

Бактерицидна дія герані настільки мал
а, що говорити про неї всерйоз смішно. Зате дуже часто витягувати герань з вуха доводиться лікарям...По частинах.

МІФ ВОСЬМИЙ. Вуха
без сірки - здорові вуха.

Утворення вушної сірки є природним процесом і її відсутність - ознака хвороби. Так, іноді вона утворюється занадто інтенсивно і стає помітною. Але це або варіант норми, або сигнали про неблагополуччя в будь-якій системі організму. Такі вуха не слід чистити самостійно ніякими підручними засобами (шпильками, гачками).
Лікарі постійно стикаються з травмами барабанної перетинки і пошкодженням слухового проходу. Якщо про спиці і шпильки всім все зрозуміло, то щодо ватних паличок теж радіти не треба. Мікротравми від них дуже швидко інфікуються.
Досить часто грибковими інфекціями, що лікувати набагато важче.

МІФ ДЕВ'ЯТИЙ. Комах
у, що залетіла у вухо, можна видалити, якщо залити в слуховий прохід рослинне масло або горілку.

У деяких випадках це так. 
Проте, таргана, наприклад, витрусити взагалі неможливо - він «задній хід» не дає. Майже неможливо подібним способом позбутися від мухи. При цьому їх скрегіт, ворушіння барабанної перетинки може буквально звести з розуму за кілька годин. А масло чи горілка швидко вбивають комаху. Після цього є шанс, що воно витече з вуха з рідиною. Ну, а якщо і не витече, то його витягне ЛОР-лікар без особливих проблем.

МІФ ДЕСЯТИЙ. За допомогою лазер
у можна провести будь-яку ЛОР-операцію так, що потім нічого не буде непокоїти.

Післяопераційний біль залежить не від того, чим різали, а наскільки великий розріз і де він розташований. У деяких випадках скальпель краще
найсучаснішого апарату.

Категорія: Загальна інформація | Додав: Doctor-Ed
Переглядів: 1626 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0