Понеділок, 2018-11-19, 2:06 PM
Вітаю Вас Гість | RSS

ЛОР-консультація

Каталог файлів

Головна » Файли » Пацієнту » Загальна інформація

Носове дихання і перегородка носа - чи важливо це?
2010-12-02, 7:22 PM

Перегородка носаПорожнина носа виконує ряд важливих для організму функцій: проходячи через порожнину носа повітря зволожується, очищається від домішок, зігрівається (до 30 С) і резонує, що надає голосу характерний звуковий відтінок. Тому, неадекватне носове дихання тягне за собою виникнення цілого ряду патологічних станів, таких як хронічний риніт або синуіт. Провідною причиною, що приводить до порушення носового дихання, займає викривлення носової перегородки.

Посередині порожнини носа проходить вертикальна пластинка, яка поділяє порожнину носа на дві рівні половини: праву і ліву. Це утворення і є перегородкою носа. Перегородка має кістковий відділ і хрящовий. Хрящовий (передній) відділ перегородки носа видається з порожнини носа назовні і бере участь в утворенні зовнішнього носа. Цю частину перегородки можна відчути, якщо провести пальцем по серединній лінії носа зверху вниз. Хрящову частину перегородки при бажанні можна змістити у бік. Тому, ця частина більше схильна до травмування. У дітей перегородка носа формується до 16 років. На сьогоднішній день доведено, що лише 5% людей мають рівну перегородку носа. У більшості ж випадків вона має різні викривлення. Варіанти викривлення перегородки носа: зміщення в бік, S-подібне викривлення, наявність гребенів і шипів, підвивих хрящової частини та ін. 

Викривлення перегородки носа поділяють на фізіологічні та травматичні в залежності від причини виникнення. Фізіологічні викривлення - відбуваються в процесі росту і розвитку організму - виникають у зв'язку з тим, що перегородка носа складається з різних в структурному відношенні тканин (кісткової і хрящової), зростання яких відбувається нерівномірно, не завжди з однаковою «швидкістю», тобто відбувається випередження зростання однієї частини перегородки іншій. Це найбільш часта причина виникнення викривлень перегородки носа. У цьому випадку більш характерні викривлення всієї перегородки носа, утворення гребенів і шипів. Травматичні викривлення виникають внаслідок механічних ушкоджень і можуть бути найрізноманітнішими. Часто травматичні викривлення перегородки носа поєднуються з переломами кісток носа. У дітей травматичні викривлення можуть виникати вже при народженні, тому що в процесі пологів у дитини може виникнути вивих хряща перегородки носа. У процесі росту і розвитку кісток лицьового черепа, навіть незначна травма перегородки може призвести до подальшого неправильного її росту і виникне необхідність у хірургічному лікуванні.

Каминский Эдгар. 2010

Категорія: Загальна інформація | Додав: Doctor-Ed
Переглядів: 2261 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0